Czy idealny mężczyzna istnieje?

To jest pytanie, które często słyszę. Myślę, że to pytanie bardzo nurtuje kobiety do tego stopnia, że wolę zamiast słowa idealny używać wymarzony. Dlaczego?

Mam wrażenie, że idealny kojarzy się z pewną niedostępnością. Idealny, czyli nieosiągalny. Jeśli nieosiągalny, to w jakim celu mam poszukiwać takiego mężczyzny? Moim zdanie idealny mężczyzna istnieje, idealny mężczyzna dla mnie. Co to oznacza?

Z pewnością napiszę to, co powszechnie jest wiadomo. Nie ma idealnego mężczyzny tak jak nie ma idealnych ludzi. Ideał może być stworzony na papierze, ponieważ jak wiemy papier przyjmie wszystko. W realnym życiu mamy mężczyzn z krwi i kości, mających zarówno dobre strony jak i swoje wady. Nawiasem mówiąc dla jednych dana cecha może być wadą, dla drugich zaletą. Moim zdaniem to bardzo dobrze, że mężczyźni potykają się o swoje słabości Dlaczego?

Bo nam kobietom również daleko jest do ideału. Jesteśmy wspaniałe, mamy swoje talenty, potrzebujemy jednak przyznać się i zaakceptować swoje słabości. I mając je możemy czuć się komfortowo wśród ludzi, mężczyzn, którzy również zmagają się z tym, co jest w nich słabe. Możemy zatrzymać się i zastanowić jakiego mężczyzny potrzebuję, przy jakim mężczyźnie będę czuła się dobrze? Jaki mężczyzna będzie idealny dla mnie? Jakie słabości u mężczyzny jestem w stanie zaakceptować? Co nie jest dla mnie aż tak bardzo ważne? I w tym kontekście uważam, że idealny mężczyzna istnieje. Idealny dla mnie. Idealny dla danej kobiety.