To jest pytanie, które często słyszę. Myślę, że to pytanie bardzo nurtuje kobiety do tego stopnia, że wolę zamiast słowa idealny używać wymarzony. Dlaczego?

Mam wrażenie, że idealny kojarzy się z pewną niedostępnością. Idealny, czyli nieosiągalny. Jeśli nieosiągalny, to w jakim celu mam poszukiwać takiego mężczyzny? Moim zdanie idealny mężczyzna istnieje, idealny mężczyzna dla mnie. Co to oznacza?

Z pewnością napiszę to, co powszechnie jest wiadomo. Nie ma idealnego mężczyzny tak jak nie ma idealnych ludzi. Ideał może być stworzony na papierze, ponieważ jak wiemy papier przyjmie wszystko. W realnym życiu mamy mężczyzn z krwi i kości, mających zarówno dobre strony jak i swoje wady. Nawiasem mówiąc dla jednych dana cecha może być wadą, dla drugich zaletą. Moim zdaniem to bardzo dobrze, że mężczyźni potykają się o swoje słabości Dlaczego?

Bo nam kobietom również daleko jest do ideału. Jesteśmy wspaniałe, mamy swoje talenty, potrzebujemy jednak przyznać się i zaakceptować swoje słabości. I mając je możemy czuć się komfortowo wśród ludzi, mężczyzn, którzy również zmagają się z tym, co jest w nich słabe. Możemy zatrzymać się i zastanowić jakiego mężczyzny potrzebuję, przy jakim mężczyźnie będę czuła się dobrze? Jaki mężczyzna będzie idealny dla mnie? Jakie słabości u mężczyzny jestem w stanie zaakceptować? Co nie jest dla mnie aż tak bardzo ważne? I w tym kontekście uważam, że idealny mężczyzna istnieje. Idealny dla mnie. Idealny dla danej kobiety.